Konačno je pred vama drugi deo ili nastavak teksta o kamuflaži, posvetljivanju podočnjaka i alatu. Takođe sam pre toga pisala o nekim stvarčicama u vezi sa negom područja oko očiju, u tekstu ovde. i dala savete kako da održite taj deo lica hdiriranim i svežim jer, kao što – NADAM SE – svi znamo, nema te šminke koja će pokriti loše negovanu kožu.
U ovom delu posvetiću se više klasičnim tečnim korektorima na koje smo u ovu svhu uglavnom svi i navikli, dok su u prethodnom tekstu izloženi predlozi onih prozvoda za koje pouzdano znam da nisu u tolikoj upotrebi, neki su čak potpuno nepoznati, pa se nadam da će nekome bići od pomići i korisno da pročitaju nešto i o njima. Svakako, sva tri teksta objedinjuju neku moju viziju kako se treba posvetiti podočnjacima ukoliko su izraženiji – jer: ništa ne može preko noći i nema jednog, magičnog proizvoda. A ako ima – javite mi!
Najpre klasični tečni korektori
Prvi je odličan bejking puder, odličan za setovanje korektora, ali i kompletne šminke i uopšte nije slučajno što se zove Lock it. Ova neka univerzalna nijansa je upravo za to jer je nevidljiva, stvarno. Deluje presvetlo, nekad čak i pomalo žućkasto, ai kada se nanese stapa se sa šminkom koju već imate i “nestane”.
Najfinije sitno mlevena tekstura, dovoljno vam je jako malo proizvoda da biste setovali korektor. Takođe je pominjan u pomenutom tekstu, u kome su i cene.
Sledeći je Collistarov puder u prahu, takođe jedan od retkih kapitalaca pored Kat Von D i Bourjois koji ima čitavih 30 g ako se ne varam. Zaljubljena sam u luksuzno pakovanje godinama, a možete kupiti i (samo) dopunu.
Na fotografiji iznad su prah svočevi, čisto da vidite razliku iako se jedva vidi i teško je uhvatiti takvu teksturu.
Naime, Collistar puder ima nekoliko nijansi – ranije sam koristila neku baš kao moj ten, ali ima i ovu “univerzalnu” (broj 06) koja je sitno, najsitnije i najdiskretnije sjajna, sa satenskim finišom. A to vam je za podočnjake dušu dalo, a tek preko korektora… Setuje ga, a vama blago posvetli taj deo i mirni ste.
Bez obzira na to što je u prahu, ovaj puder je namanje suv od svih koje sam probala. Ukoliko pogrešite pri nanošenju korektora to može da izgleda još gore kada preko nanesete i puder u prahu, sve se uhvati za “greške”, a sa ovim se to ne događa ili barem ne izgleda tako.
Volim da mi je ovaj deo lica uvek nežan i mek, zato mi se ovaj puder još više sviđa. Pisaću vam više o njemu jer mislim da zaslužuje.
Standardna cena Collistar Silk Effect pudera u prahu je oko 4.500 dinara.
A kada već povezujem tekst sa nekim starim tekstovima, evo prilike da podsetim i na najčitaniji, o mom omiljenom tečnom puderu – Collistar Even finish.
Toliko o podočnjacima za ovaj put, tekst i fotke su spremljeni ranije, a kako sam prilično okasnila sa drugim delom, u međuvremenu se pojavilo još nekoliko izuzetnih favorita vrednih pomena pa ću i njih negde dodati uskoro.
Do tada čekam vaše komentare, pohvale, kritike i, naravno, vaše preporuke i savete. Da li ste probali neki od pomenutih proizvoda? Šta vas najviše muči u vezi sa ovom temom i da li biste želeli da pišem o nekom posebnom proizvodu?
Pozdrav,
S.