U međuvremenu su se neki od njih popeli visoko na lestvici mojih favorita pa su dobili i naslednika u većem pakovanju, čak i prazničnom – najvećem.
Zečja detelina nalazi se i u mnogim drugim proizvodima ovog brenda, a dobra je jer podstiče zaceljivanje rana. U sastav maske ulazi i ekstrakt kamilice, borača, ulja jojobe, koštica kajsije i pseničnih klica, kao i ekstrakt semenki dunje. Zanimljiv izbor i kombinacija, a svi sastojci zajedno deluju na poboljšanje opšteg stanja kože.
Tekstura je laganija i svetlo zelene boje je.
Koža se nakon nje prilično umiri, posebno ukoliko su u toku upalni procesi. Takođe biva zategnutija, što mislim da se bolje primećuje nakon redovne upotrebe.
Cena ove maske u većem pakovanju od 30 ml je oko 3.850 dinara, ali u apotekama ćete naći i ove male koje su dovoljne za povremenu upotrebu.
Dr. Hauschka Maska od gline za dubinsko čišćenje kože
Ova maska koristi se za dubinsko čišćenje pora, a njena osnova sadrži lekovitu glinu koja je obogaćena dragoljubom i hamamelisom.
Hamamelis se, kao što ste verovatno i sami primetili, često pominje u sastavu popularnih prirodnih i “zdravih” proizvoda i svoju delotvornost sve više i sve češće potvrđuje, rekla bih. On posvetljuje kožu, poboljšava njenu teksturu i sprečava infekcije, zbog svojih adstrigentnih i anti-inflamatornih svojstava.
Maska se upotrebljava za čist i gladak ten, jer osim što pročišćava, otklanja i višak sebuma i odumrle ćelije.
Ja sam je koristila jednom i to ne baš najpravilnije, jer joj je jedina mana to što je morate sami pripremiti pa se može desiti da malo zabrljate. Svakako savetujem da se ne služite odokativnom metodom.
Evo kako bi trebalo da izgleda način upotrebe:
Masku jednostavno pomešajte sa vodom u odnosu 1:1 (mera je kafena kašičica) da biste dobili kremastu pastu. Možete joj dodati malo tonika za lice i/ili nekog preparata koji koristite za dnevnu negu. Tako pripremljenu masku nanesite na napareno lice. Ostavite je da deluje 3-15 minuta (zavisno od stanja kože) vodeći računa da maska uvek mora ostati blago vlažna na površini. Kada se osuši, maska više ne deluje. Tada je uklonite toplim i vlažnim sunđerom ili umivanjem bez trljanja. Maska uklanja s kože odumrle ćelije, višak sebuma i čestice prljavštine.
Efekat sigurno nisam najbolje osetila, jer sam napravila prilično retku i vodenu smesu, ali mi jeste prijalo. Sama smesa vizuelno podseća na blatnu masku i miris možda nije najprijatniji, kao ni tekstura – barem meni, jer me podseća na pesak, blato i malter, ali zato je koža posle nje lepša i diše, kao i primetno glatka.
Takođe se može kupiti u pojedinačnim kesicama čija je cena oko 430 dinara, u pakovanju od desetak kesica koje košta oko 4.500 dinara, ili u teglici u koju je spakovano 90g i koja košta oko 3.400 dinara.
Prosečna cena ovog seta je oko 2.200 diara, a u Srbotrade apoteci čak oko 1.800.
To bi bilo to, predstavila sam vam konačno kompletan set i nadam se da vam se dopalo i da ste uspeli da otkrijete šta bi možda vama odgovaralo i šta biste probali. Naglasiću da je Dr. Hauschka izuzetno kvalitetan brend isto tako izuzetno prirodne kozmetike i da su ovakvi mini proizvodi pun pogodak ukoliko tek ulazite u svet prirodne kozmetike i predstavljaju odličan način za upoznavanje, jer “hauška” predstavlja i ritual, a ne samo negu.
Pišite mi svoje utiske, želje, komentare. Da li vas zanima da nečemu posvetim poseban tekst? Kremu za čišćenje lica trošim sa uživanjem, a ulje me svaki put oduševi mirisom.
Pozdrav,
S.
Ko jednom.otkrije Hausku, kao da je otkrio novu planetu. Toliko je dobra kozmetika da se pitate zasto do sada ovo nisam probala. Sjajno! Odlican post!
Izvanredna, nema šta nema, i nema šta ne valja! 🙂