Prirodne stvarčice koje vam možda trebaju🎀

U ovom tekstu nalazi se nekoliko prirodnih proizvoda koje sam odlučila da isprobam i svoje utiske podelim sa vama. 
 
Nekada me proizvodi svojim pakovanjima i njihovim bojama inspirišu da ih fotografišem i zajedno se nakako sami svrstaju u određenu grupicu, a na kraju se skoro uvek ispostavi da zapravo i imaju i nešto zajedničko.
 
Ovima ovde je, na primer, zajedničko to što čuvaju životnu sredinu, na ovaj ili onaj način.
 

Neki samim tim što su potpuno prirodni, a neki, kao što je slučaj sa čuvenim L’occitane balzamom solidarnosti, na drugi način pomažu planeti.
Tako da ću i početi od njega.


L’occitane balzam solidarnosti

 

Mala i praktična stvar sa mirisom ljubičice, ali nažalost trenutno nedostupna kod nas, što verovatno znači da trenutno izrađuju nešto novo u tom stilu i u tu svrhu. Velika zamerka ide i tome što u Srbiji ova stvar nije bila “na izvol’te”, već ste morali da je tražite na kasi i kažete da znate za nju pa da je onda dobijete. Da li zbog cene koja je niska, jer sav prihod ide u dobrotvorne svrhe (u inostranstvu oko 5 evra otprilike) ili nečeg drugog?
 

Balzam je univerzalan, ali čini mi se da se najviše koristi za usne, iako je pakovanje ipak veće. Dobar je i za druge oštećene i delove kože, a mana je samo to što je dosta gust i čvrst pa se teže nanosi i uzima, morate da zagrebete.


Miris je prilično cvećkast, a pomalo i sladak, rekla bih. 

Svakako praktična i lepa stvar, da vam se nađe u torbi, a lep je i osećaj kada znate da je vaš novac otišao u dobre svrhe. Ili da ste kupili nešto od L’occitane-a, a da nije skupo. 🙂

 

 

Sledeći po redu je domaći, prirodno napravljen “dezodorans”, ja bih rekla osveživač, sa mirisom vanile.

 

 

 

Freshka gora Vanilla deo stik


U pitanju je domaća proizvodnja, kompanija “Freshka gora“, ali ne baš hand made sto posto, u tom smislu što proizvod poseduje dozvolu Instituta za javno zdravlje Vojvodine, što meni dosta znači.

 
Jako je fine teksture i lagan je na koži, a u pitanju je prijatnija varijanta mirisa vanile, ako može tako da se kaže. Nije jak i ne guši, te prija svim čulima. 
Kako je prilično lagan, isto tako lako se nanosi na kožu i pri samom dodiru postaje prilično kremast, ali ne ostavlja masan trag. Dopada mi se i to što je sastav više sličan kremi nego sapunu.
 
Mogu da kažem da prilično smanjuje znojenje, osvežava kožu i uništava neprijatne mirise, a pritom ne radi ništa nezdravo, jer ne sadrži aluminijum, parabene i slično. I prema samoj koži je prijateljski raspoložen, pa ne verujem da će ikoga iritirati.
 
U ovom tekstu gde sam opisivala dezodoranse pogledajte još neka moja mišljenja i preporuke, i saznajte koji mi je No.1 do sada.
 
Ovaj dezodorans košta oko 260 dinara, mislim da se može kupiti i direktno od proizvođača, a ja sam svoj kupila u Beogradu u Herbasana prodavnici, koja ima i online prodaju.
 
Postoje i drugi mirisi: vanila, narandža, cimet, nana, lavanda, natural…

 

Alverde micelarni losion za uklanjanje šminke i čišćenje lica

 

 

 

Ne znam zbog čega me brend Alverde koji načelno volim i podržavam, često razočara nekim proizvodima koji mi se čine kao da nemaju svrhu i kao da nisam jedina kojoj ne odgovaraju, već ostave utisak da tako deluju na sve.
 
Na prvi pogled dobrog sastava i finog odnosa supstanci, deluje kao da bi prijao svakom tipu kože. Sadrži voćne kiseline, hamamelis, grožđe, i neke prirodne alkohole, koji navodno redovnom upotrebom deluju antibakterijski i umiruju kožu i tada losion sprečava peckanje. Ali nisam primetila ni manje ni više peckanja, sve vreme nešto minimalno.
 
Međutim, sama vodica najpre teško uklanja šminku i sadrži neku penu od koje imate osećaj, koji ostaje i posle čišćenja, da morate da je isperete, iako na ambalaži piše da nije potrebno.
Sledeća stvar je ta neka vrsta kiselosti u njoj, verovatno od biljaka koje ulaze u sastav, pa nije ni najnežnija prema očima. Šminku uklanja jako teško i uz dosta pritiskanja,  što nije dobro ni po trepavice ni po samu kožu.
I na kraju stvar koja me najviše nervira je lepljivi osećaj koji ostavlja, uh!
Dala sam joj nekoliko šansi, ali ne vredi… Bukvalno pod prstima osećate koliko se zalepila za vas i nikako da nestane, da se sasuši ili šta već.
 
Redovna cena je oko 340 dinara za 100 ml, često je i na akciji, a i proizvod je izrađen po najvišim standardima u proizvodnji prirodne kozmetike, ali nažalost svi efekti izostaju.
 
I Alverde dvofazni skidač šminke se nije pokazao najboljim kada sam ga koristila, a to možete pročitati ovde.
 
Weleda Ratanija apsolutno prirodna pasta za zube

 

 

U pitanju je organski proizvod, čista priroda i to se i oseća kada ga koristite. Ne peni, nema one pojačivače ukusa, na slatko, mentol i slično.
 
Teško je da se naviknete na korišćenje samo ovakve paste, posle godina i godina korišćenja klasičnih. S tim što je za mene klasična pasta zapravo takođe malo atipična, Lacalut Aktiv, a ova je prilično blizu nje jer takođe sprečava upalu i krvarenje desni, što mi je jako bitno.Takođe zateže i zubno meso i umiruje ga, odnosnodesni uopšteno.
 
Ne peni mnogo pa je i pranje zuba malo teže, ali ne i nemoguće. 🙂
 
Ratanija je biljka koja se u nama dalekim zemljama koristi za čišćenje zuba, a njome su ih i plemena urođenika čistila. Ima adstrigentna svojstva  – protivupalna. Biljka mira deluje kao antiseptik i umiruje, recimo kao žalfija. A sadrži i komorač, minerale, glinu i nanu, u različitim oblicima, te sve ove biljke zajedno deluju abrazivno i osvežavajuće.

 

Pasta je tamno roze/ljubičaste boje, podseća na boju mesa, doduše malo pokvarenog.:) Posle nekog vremena  naviknete se na korišćenje, a drugačije je to što manje peni i odvaja se u komadima, teže se sjedinjuje, ali kada krenete da trljate i s tim je gotovo.

Cena je oko 700 dinara za tubu od 75 ml. Ona je aluminijumska pa možete maksimalno iskoristiti sadržinu, a i zdravija je za čuvanje proizvoda, posebno prirodnog sastava.

Weleda krema za lice za suvu kožu (?) sa irisom

 

Moja koža je kombinovana, ka masnoj, ali ima i suve delove, i kako je već počelo hladno vreme rešila sam da je obradujem dodatnom dozom hidratacije, a Weleda savetnica na promociji mi je u tome pomogla, te sam odabrala ovu kremu koja je namenjena prvenstveno suvoj koži, ali nemam nikakav problem otkako je koristim, ipak je dosta lagana i prija mi.


Krema reguliše nivo vlažnosti kože i  održava njene prirodne funkcije. Umiruje je, pomaže joj da zadrži više vlažnosti, poboljša ritmičku interakciju svojih kreativnih i konstruktivnih procesa.


Nisam ni znala kada sam je kupovala, ali pored irisa, hamamelisa, pčelinjeg voska i gline, sadrži i ši puter koji obožavam i do sada me nije izneverio.


Meni uopšte ne masti kožu dodatno, a zahvaljujući, kao i sve kod Welede, svojim prirodnim sastojcima njen miris je tako prijatan da mi u svakom smislu neverovatno prija.
Održava zaštitnu funkciju kože i stvara dugotrajnu vlažnost i hrani kožu lica.


 

 

 

Istina je da je ja ne koristim baš svako jutro i/ili veče, već kombinujem, u zavisnosti od dnevne potrebe svoje kože, koje sam naučila da osetim i prepoznam. Ne ostaje dugo na površini kože i brzo se upije, a koža ostaje meka, lagana i elastična, i to sve nekako – prirodno. Nema nikakvih peckanja, zatezanja, nelagode, već samo prijatnosti.
Odlična je i kao podloga za šminku.
Lagane je, ali i gušće teksture, prilično laka za nanošenje, svetlo bež boje.
 
Cena je oko 1.200 dinara za, takođe aluminijumsko pakovanje, od 30 ml.



Svakako ću je iskoristiti do kraja jer mi jako prija, a za toplije dane ne zaboravljam najlaganiju kremu o kojoj sam pisala ovde.


Sve preporuke za ovu kremu i Weleda brend koji ne prestaje da me oduševljava – sastavom, ambalažama, marketingom, efektima… A ovde sam pomenula i još nešto od tog brenda, kao i još jedan prirodni dezodorans.

Kako vam se čine ove stvari, jeste li nešto probali ili biste voleli da probate? Šta mi preporučujete od sličnih stvarčica i brendova?
Pozdrav,
S.

 

 
Tags: No tags
0

36 Responses

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *