Sephora noviteti za negu lica i još ponešto

Kako je danas 3. rođendan bloga, rešila sam da vas obradujem novim tekstom jer se nadam da će vam biti od koristi, posebno sada kada nam se bliži vreme popusta i praznika, darivanja, a lepo je kada častimo i sami sebe i priuštimo svom telu i duhu užitak nove nege.

Ovom prilikom Sephora me je obradovala paketom svojih jesenjih noviteta, od kojih su neki proizvodi novi samo u smislu ponude kod nas, ali većinom su zaista potpuno novi  i prilično drugačiji od njihove standardne ponude. Inovativni na svoj način, a mene to uvek inspiriše pa ću vam ih predstaviti u dva teksta – ovaj je rezervisan za negu, a naredni za šminku.

Najpre treba napomenuti da je brend Sephora collection lansirao Clean beauty – liniju prirodnih proizvoda za negu koji ne sadrže parabene, sulfate, mineralna ulja i slične ne baš tako poželjne sastojke. Svi su napravljeni od prirodnih sastojaka i to skoro 100%. Na svakoj ambalaži možete pročitati koliki je njihov udeo, kao i koji je glavni aktivni sastojak proizvoda jer su označeni skraćenicama – ZN, AHA, HY. Napisaću za svaki u zagradi ove oznake, kako biste se lakše snašli ukoliko se odlučite da ih pogledate ili kupite. Vizuelni identitet mi je skroz super, ali pakovanja su prilično slična pa da ne pogrešite.

Svaka ambalaža izrađena je od kartona dobijenog od drveta održivih šuma, a boja koja je korišćena za slova je biljna. Ostatak ambalaža izrađen je od ostataka šećerne trske, kao i od recikliranog stakla. Iako neće promeniti svet, smatram da je ovo veliki korak i da na širenju ekološke svesti i važnosti životne sredine treba konstantno raditi i u tom smislu potpuno podržavam.

Kolekcija je u svetu pobrala pohvale i zato što je povoljna, odnosno “on a budget” varijanta, pa tako i kod nas najskuplji proizvod iz nje košta oko 2.500 dinara. Složićete se da ono što je u svetu povoljno kod nas i nije toliko, ali je ovo svakako prihvatljivo.

Krenimo od skidanja šminke. Tu su micelarna voda i dvofazni skidač – budite pažljivi jer su na oko ambalaže veoma slične. Dvofazno sredstvo je plavo, a micelarna voda je sivkaste boje.

Dvofazno sredstvo za skidanje šminke (CF- različak, 92%)

Kako baš dugo koristim klasično Sephora uljano sredstvo morala sam ovo da nabavim čim se pojavilo i isprobam ga. Najbitnije mi je da ne iritira oči i to se pokazalo kao tačno. Ta dva skidača se u principu prilično razlikuju, bez obzira što su krajnji rezultati isti – što je veliki plus od mene jer ovim nismo dobili dva maltene ista proizvoda samo u drugačijim ambalažama, kao što se često dešava kod nekih brendova. Nije masno već više kao vodica i možda zahteva koji pokret više, ali uklanja apsolutno svu šminku i, najvažnije, uklanja vodootpornu šminku. Samim tim ne ostavlja onaj masni film.

Dolazi u tri različite mililitraže, što je odlično i za isprobavanje i putovanja, i za zalihe ukoliko vam se proizvod dopadne.

50 ml – 470 dinara

125 ml – 750 dinara

200 ml – 1.120 dinara

Micelarna voda (ZN – cink i aloe vera, 90% prirodnih sastojaka)

Micelarna voda koja sadrži cink i aloe veru sigurno može dobro očistiti, ali i umiriti kožu. Svakako mislim da je najpogodnije rešenje za kombinovanu i masnu kožu, ali kako je neko novo opšte pravilo da se micelarne vode ispiraju, možda može da proba i neko sa drugim tipom kože.

Ona dolazi u dve različite mililitraže.

50 ml –  470 dinara

200 ml – 1.750 dinara

Sledeća dva proizvoda su sudeći po sastavu odličan duo za čisto i sjajno lice, bez nepravilnosti.

Jedna maska i jedna krema.

Maka za lice sa cinkom i belom glinom (ZN, 96%)

Maska za pročišćavanje kože koja kao aktivne sastojke sadrži cink koji je zadužen za čišćenje i belu glinu poznatu kao pogodnu za matiranje – ovaj sastojak mi je odavno poznat u različitim maskama i do sada mi je uvek prijao jer uglavnom nije agresivan, a lepo radi posao. Maska je pogodna za kombinovanu i masnu kožu i preporučuje se korišćenje dva puta nedeljno. Pretpostavljam da može biti ok i za suvu ponekad, ali ne za redovnu upotrebu. Koristi se klasilčno kao i sve glinene maske – nanesete je na lice i isperete kada se osuši.

Testiralo ju je dvadesetak volontera 28 dana i kod 86% njih primećeno je momentalno smanjenje (viška) sebuma, kao i odčepljenje pora.

Pakovanje ima 50 ml i košta oko 1.750 dinara.

Sledeća na redu je hidratacija.

Noćna krema za lice sa alfahiroksilnim kiselinama (AHA, 96&)

Po opisu i nazivu bih rekla da je u pitanju krema baš kakvu volim i na kakve sam navikla. Radi se o noćnoj nezi na bazi alfa hidroksilnih iliti voćnih kiselina koje vrše blagi piling  kože i uklanjaju mrtve ćelije, što je posebno pogodno za kombinovanu i masnu kožu. Sadrži kiseline iz limuna i pomorandže pogodne za eksfoliaciju i samim tim glatku i nežnu kožu. Pored njih tu su i peptidi morskih algi zadužene za podmlađivanje, odnosno učvršćivanje kože. Moja dosadašnja iskustva govore da peptidi zaista nešto rade, ali samo dok se koriste, pa treba biti redovan.

Testiralo ju je čak stoninak volontera 7 dana i 89% njih je primetilo da im je koža nežnija, glatka, a 80% da je otpornija.

Ima 50 ml i košta 1.620 dinara.

Za dnevnu negu tu je mat varijanta prilagođena upravo potrebama kombinovane i masne kože.

Krema za lice (MAT, 90%)

U pitanju je hidrantna krema za lice za masnu i mešovitu kožu, te je važno naglasiti da pored toga što pruža bogatu hidrataciju na licu ostavlja mat efekat i ne sija se, što sve ide u prilog smanjenju lučenja sebuma koje joj je takođe pripisano. Matira uz pomoć čestica matirajućeg pudera, a hidrira uz pomoć hijaluronske kiseline dobijene iz pšenice.

Dolazi u tubici i ima 50 ml.

Cena kreme je 1.620 dinara.

 

Sledeći proizvod je nešto veoma zanimljivo i, kako kažu, univerzalno.

Ultra glow serum za lice (C+E, 97%)

U pitanju je serum prilično zanimljivog sastava. Glavni aktivni sastojci su prirodni vitamini C i E dobijeni iz krompira, skroba (tapioka iz biljke kasava) i suncokreta. Doprinose sjaju kože i štite je od spoljih agresora. Takođe sadrži i peptide morske alge koji doprinose čvrstoći. Vitamini C i E su poznavaocima nege dobro poznati kao klujčni sastojci dobre nege, sjaja, hidratacije, blistavosti i čistog tena.

Sudeći po kritikama veoma dobro se pokazao u svetu, navodno je pobedio vodeće serume drugih brendova. Namenjen je svim tipovima kože, što mene lično često odbija, ali budući da su mi se neki proizvodi “for all skin types” uprkos tome dobro pokazali i kada mi je koža bila suva i kada je bila kombinovana, jasno je da pravila baš i nema. Dopada mi se jer ima prirodne sastojke i što je označen kao pogodan i za najosetljiviju kožu – koja posebno treba da pazi kada koristi prirodne i neretko prilično jake sastojke.

Koristio ju je 21 volonter 28 dana i rezultati su pokazali poboljšanje blistavosti i sjaja za 46%. Drugo istraživanje na 10 volontera pokazalo je 19% bolju hidrataciju nakon 8h od trenutka nanošenja kreme.

Spakovan je u staklenu bočicu sa pipetom.

Cena seruma je oko 2.500 dinara

Tu su još dve maske i iz standardne Sephora kolekcije koje vredi pomenuti. Kao što sam rekla, sve je inovativno na svoj način pa tako i one, zato što su u pitanju:

Maske za lice u stiku

Zanimljiv duo, plava i zelena maska, jedna za pročišćavanje, a druga za matiranje/pretpostavljam i hidrataciju masnije i mešovite kože. Super praktična stvar  što se tiče aplikacije i same forme – koliko god da je normalno oprati i pošteno istrljati ruke pre i posle maske, ili četkicu, aplikator, ovo je mnogo jednostavnije, brže i lakše. Posebno za putovanja. Nanesete, sačekate pet minuta i isperete.

Maske imaju 25 grama i koštaju pojedinačno oko 1.200 dinara, a dovoljne su petnaestak korišćenja. Sasvim isplativo u poređenju sa sličnim varijantama za jednokratnu upotrebu.

Iz Sephora kolekcije tu je i super slatki gel za suvo pranje ruku sa mirisom pitaje iliti zmajevog voća, u mini pakovanju pogodnom za torbicu, džep, neseser. Slatka i korisna stvar, ali prosto nema šta mnogo da se kaže. Super dodatak za neki paketić i poklon.

Ima 30 mililitara i košta recimo oko 300 dinara.

Na kraju tu je i još jedan novitet na bazi kiselina, a to je Mario Badescu enzimski čistač lica. Ovaj brend konačno je dostupan kod nas! Nažalost, ne u punom sastavu, ali tu je, to je bitno za početak.

U pitanju je gel za čišćenje koji ne peni (što je odlično, jer su nam često supstance koje do toga dovode neprijatelji), temeljno uklanja dnevnu šminku – ALI nije za oči, prljavštinu i ulje bez sušenja kože. Sadrži prirodne alfahidroksilne kiseline koje sprečavaju nakupljanje mrtvih ćelija koje uzrokuju bubuljice i mitisere. Na bazi je papaje i grejpa. Laički gledano, sastav je veoma jednostavan i nema one velike liste koju morate analizirati. Preporučuje se upotreba dva puta dnevno što mi govori da je bezbedan i da ga se ne treba plašiti.

Pakovanje sadrži interesantnih 236 ml i košta oko 2.500 dinara, nisam sigurna.

Za kraj bih da me je jako zanimalo kakva je nova Clean kolekcija jer sam za određene proizvode čula veoma pozitivne komentare sa stranog tržišta. Nisam probala previše proizvoda za negu lica iz standardne Sephora kolekcije, ali oni koje jesam uglavnom su mi se dopali (uljani skidač, micelarni gel, glinena maska) i znam da je godinama uljani serum bio pravi hit, pa se nadam da će i ovaj biti tako dobar. Raduje me kada brend ulaže u napredak, a da to nije samo vizuelno.

Šta se vama najviše dopalo, da li biste nešto voleli da probate?

Imate li inače neki svoj favorit ovih brendova? Čekam vaše savete i preporuke.

Pozdrav,

S.

Tags: No tags
6

2 Responses

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *